Únava ,bronchitida ,trávení -Bergamot 100 % přírodní olej

159 Kč
Skladem

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Bergamot je pravděpodobně křížencem Citrus limetta a Citrus aurantium. Bergamot působí antisepticky (čistí vzduch) a spasmolytický (uvolňuje křeče). Snižu....

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Bergamot je pravděpodobně křížencem Citrus limetta a Citrus aurantium. Bergamot působí antisepticky (čistí vzduch) a spasmolytický (uvolňuje křeče). Snižuje nervové napětí. Tlumí pocity úzkosti, zmírňuje psychickou i fyzickou únavu a povzbuzuje organismus. Povzbuzuje trávení. Používá se při bolestech v krku, snižuje horečku, pomáhá při bronchitidě. Podporuje hojení jizev, uvolňuje křeče hladkého svalstva. Podporuje léčbu oparů, svrabu a kožní vředovitosti. Má protiplísňové a dezinfekční účinky. Velmi dobře pohlcuje kouř z cigaret. Může zvyšovat fotosenzibilitu.

Aroma: sladké, čerstvě citrusové, s nádechem ovoce a květin.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Nepoužívejte před následným opalováním.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: