Čištění a nabíjení drahých kamenů

Čištění a nabíjení drahých kamenů jsou důležitými kroky při práci s těmito kameny, zejména pokud je používáte pro spirituální nebo energetické účely. Následující jsou základní kroky pro čištění a nabíjení drahých kamenů:

 1. Čištění: Drahé kameny mohou absorbovat negativní energii a ztrácet svou vitalitu. Proto je důležité je pravidelně čistit. Existuje několik způsobů, jak to provést:

  • Voda: Mnoho kamenů lze opláchnout pod tekoucí studenou vodou. Buďte však opatrní, některé kameny by mohly být citlivé na vlhkost. Například měkké kameny jako selenit by se neměly ponořovat do vody.
  • Solný roztok: Některé kameny můžete umístit do mísy s vodou a trochou mořské soli. Nechte je tam nějaký čas a poté opláchněte.
  • Kouření bylin: Kameny můžete vykouřit pomocí kadidla nebo bylin, jako je bílý salvia nebo palo santo. To pomáhá odstranit negativní energii.
 2. Nabíjení: Po čištění je vhodné drahé kameny znovu nabít pozitivní energií. Zde je několik způsobů, jak to udělat:

  • Sluneční světlo: Mnoho kamenů můžete nabíjet na slunci. Postavte je na slunné místo po dobu několika hodin a nechte je nabít sluneční energií.
  • Měsíční světlo: Některé kameny reagují dobře na měsíční světlo. Umístěte je na venkovní místo během úplňku nebo na okenní parapet během noci.
  • Země: Zakopání kamenů do země nebo ponoření do hrnce s zemí může také pomoci při nabíjení.
 3. Meditace a Absorpce Energie: Můžete také využít svou vlastní energii a meditovat nad kamenem, abyste mu předali svůj záměr nebo energii. To může posílit spojení mezi vámi a kamenem.

 4. Použití Jiných Kamenů: Některé kameny, jako například ametyst, mohou být použity k nabíjení jiných kamenů. Umístěte je vedle sebe a nechte je interagovat.

  kameny

Je důležité si uvědomit, že každý kámen může mít své vlastní specifické potřeby. Některé kameny by neměly být vystavovány slunci nebo vodě, protože by se mohly poškodit. Před začátkem čištění a nabíjení drahých kamenů se vždy poraďte s průvodcem nebo knihou o minerálech a krystalech, abyste zjistili, jak postupovat s konkrétním druhem kamene.

https://www.esoteranature.cz/drahe-kameny/